Restauracje Anan Saigon, Hibana by Koki i Tam Vi odnotowują wzrost liczby rezerwacji po tym, jak stały się pierwszymi restauracjami w Wietnamie, które otrzymały gwiazdki Michelin.

Hang, przedstawiciel Hibana by Koki w Hanoi, powiedział, że restauracja nie ma wolnych miejsc, odkąd we wtorek uzyskała ocenę francuskiego przewodnika kulinarnego. Klientów nie odstraszają nawet dość wygórowane ceny posiłków, które wachają się w przedziale 250-380 USD na osobę. Restauracja posiada tylko 14 miejsc, a goście proszeni są o rezerwację stolika z co najmniej jkilkudniowym wyprzedzeniem.

Mai Anh, właścicielka Tam Vi w Hanoi, powiedziała, że od wtorku telefony nie przestają dzwonić z prośbą o rezerwacje. Otrzymanie gwiazdki Michelin jest czymś, czego “nie mogła sobie wyobrazić” i czymś, w co “nigdy nie odważyła się uwierzyć”. W menu restauracji Tam Vi znajduje się obecnie ponad 100 tradycyjnych wietnamskich dań, w tym duszona ryba, smażone tofu, zupa krewetkowa gotowana z tykwą, duszone mięso z jajkiem i gołąbki z mięsem.

Restauracja Anan Saigon w centrum Ho Chi Minh, słynie z dań inspirowanych ulicznym jedzeniem tworzonych przez jej właściciela i szefa kuchni Petera Cuonga Franklina. Ze względu na swoje położenie w starej części miasta, Anan ma ograniczoną przestrzeń i może obsłużyć tylko 40 gości jednocześnie.

Aby zostać uhonorowanym przez Michelin, wszystkie restauracje muszą spełnić kilka kryteriów, takich jak osobowość szefa kuchni, harmonię smaków, mistrzostwo w technikach gotowania, czy jakość składników.