Myśląc o Wietnamie, niewiele osób określa ten kierunek jako typowo nurkowy, szczególnie w porównaniu do pozostałych krajów Azji Południowo – Wschodniej. Właśnie dzięki tej niewielkiej popularności wody Wietnamu są jeszcze nieodkryte a nurkowanie w nich może dostarczyć niewiarygodnych przeżyć.

Ciepłe wody Wietnamu są idealnym miejscem dla gromadzenia się morskiego życia, a fakt że większość z nich nie jest jeszcze do końca zbadanych, pozwala na podziwianie dziewiczych krajobrazów i zdrowych raf koralowych.

Wietnam to piękny rozciągnięty od północy do południa kraj położony na półwyspie Indochińskim. Ze względu na swoją powierzchnię oraz specyficzny kształt – jest długi ale dosyć wąski, obejmują go aż dwie strefy klimatyczne. Dzięki temu możemy tu także zaobserwować ogromne zróżnicowanie terenu. Wiążą się również z tym różnice kulturowe, które możemy poznać podróżując wzdłuż tego kolorowego kraju. Wietnam to przede wszystkim pyszne jedzenie z ulicznych straganów, zapach ziół i świeżych owoców. Nocami możemy przemierzać zatłoczone ulice Ho Chi Minh, znanego kiedyś jako Sajgon. To właśnie stąd wzięło się powiedzenie “ale sajgon” – wystarczy spojrzeć na skrzyżowanie i lawirujące między sobą samochody, skutery i pieszych. Decydując się na taką wyprawę możemy podzielić podróż pomiędzy górskie wyprawy, smakowanie ulicznych przysmaków w zatłoczonych miastach oraz wylegiwanie się na ciepłych pokrytych piaskiem plażach.

Myśląc o Wietnamie, na początek nie przychodzi on nam do głowy jako miejsce idealne dla nurków. Faktycznie nie jest to kierunek typowo nurkowy, tak jak np. Tajlandia. Wody Wietnamu są jeszcze po części nieodkryte i właśnie to jest motorem do tego, żeby odwiedzić tę część Świata. Eksplorować możemy piękne dziewicze rafy koralowe i obserwować zamieszkujące je małe stworzenia, jak i większe okazy pływające w wodach Zatoki Tajskiej czy Morza Południowochińskiego. Nurkowanie w Wietnamie warto połączyć ze zwiedzaniem tego przepięknego kraju, a nie stawiać na wyprawę typowo nurkową.

Ze względu na dwie strefy klimatyczne od północy do południa – praktycznie cały rok jest dobry do odwiedzenia Wietnamu, w zależności od tego który jego region wybierzemy. Stawiając jedynie na zwiedzanie Wietnamu możemy przy okazji zanurzyć się wodach w okolicy Ho Chi Minh gdzie miejsca nurkowe usytuowane są przy samym wybrzeżu.

źródło: godive.pl